12-годишен пловдивчанин талант стана шампион по мотокрос

• от Георги Анастасов
  • 19:30, 04.11.2018

Пловдивският талант Християн Георгиев постигна поредния си забележителен успех! 12-годишният ученик в СУ „Пейо Яворов“ стана шампион на България по мотокрос в дебютния си сезон в по-големия клас MX 85. Миналата година Християн караше в по-малкия клас, а сега премина при батковците, въпреки по-малката си възраст, и отново показа, че няма граници за таланта му. Младият пловдивчанин спечели 3 от общо 7-те кръга, някои от които бяха валидни и за Източноевропейския шампионат. Там Християн се нареди на престижното 3-то място в генералното класиране!

Миналата година Георгиев отново стана трети в източноевропейския шампионат и втори в държавното първенство. Той дебютира в по-големия клас и в Супермото – SM 85, в който зае трето място, което също е огромен успех. Миналия сезон Християн стана държавен и Източноевропейски шампион на асфалтовите писти.

Талантът се води състезател на НСА, но двамата с баща му Георги сами се грижат за подготовката и оборудването, което изисква доста финансови средства. Въпреки проблемите обаче не се отказват. Догодина – с нови сили към успехите, казва Георги, който осигурява необходимото на сина си с лични средства. Припомняме, че Християн тренира и лека атлетика в пловдивския клуб Ботев при Ива Пранджева. Тази година обаче трябвало да даде приоритет на моторите и да остави атлетиката на по-заден план.