Виктория Радева спечели европейската титла по ускорен шах за девойки

• от PlovdivTime
  • 21:57, 20.06.2017

Пловдивската шахматистка Виктория Радева днес спечели европейската титла по ускорен шах за девойки на първенството на Стария континент в Будва, Черна Гора. 16-годишната ученичка от Търговската гимназия под тепетата изпревари в крайното класиране Олга Баделка (Беларус) и Зала Урх (Словения) във възрастовата категория до 17 години.

С европейската титла Виктория, която е стипендиант на Общество „Nota Bene“, продължава триумфалния си поход от тази пролет и стана най-успешната българска шахматистка . Наскоро тя грабна и републиканската титла за жени по ускорен шах на държавното първенство в Приморско.

Преди това стана републиканска отборна шампионка за жени с отбора на „Локомотив 2000“. Освен това пловдивската надежда безапелационно спечели трите титли до 16 г. - по стандартен шах, рапид и блиц. На републиканските първенства за мъже, жени, юноши и девойки у нас Вики се оказа с най-много спечелени медали - 5 златни и 2 бронзови медала от всички български шахматисти.