България загуби петгеймова драма срещу Германия на Евроволей в Пловдив

• от Валентин Видолов
  • 21:45, 22.08.2021

Женският национален отбор по волейбол записа първа загуба на Европейското първенство в Пловдив. Националките загубиха драматично третата си среща в груповата фаза срещу Германия с 2:3 (23:25, 25:16, 21:25, 25:18, 10:15)

В първата част Германия поведе с 6:3, но националките изравниха за 8:8. Последва период точка за точка, но при 21:19 немският тим поведе. Въпреки това момичетата на Иван Петков успяха да изравнят за 23:23, но загубиха гейма след 25:23.

Вторият гейм националките започнаха ударно с 6:2, а след това преднината се увеличи - 10:5. Стигна се до 18:13, а геймът беше затворен с 25:16.

Третият гейм германките поведоха с 6:3 и държаха преднина си, но лъвиците съумяха да изравнят при 10:10. Мачът продължи точка за точка до 18:16 за Германия, която успя да спечели третата част с 25:21 и да поведе с 2:1 гейма.

Четвъртата част Германия стартира със 7:5, но след това момичетата на Иван Петков направиха серия до 16:11 и след успешна атака на Гергана Димитрова вкараха мача в тайбрек - 25:18.

В тайбрек германките поведоха с 8:3 при смяната на полетата. Стигна се до 11:6, а Германия спечели мача след 15:10.

В класирането България е на второто място със седем точки, Полша е лидер с 9, а Германия е на третата позиция с 5.

Утре националките почиват, а във вторник е четвъртият мач от груповата фаза срещу Чехия. Мачът е от 20:30ч. в зала "Колодрума".