България удари Испания за втора поредна победа на Евроволей в Пловдив

• от Валентин Видолов
  • 22:20, 21.08.2021

България постигна втора категорична победа на Европейското първенство по волейбол в Пловдив. В зала Колодрума пред близо 3000 зрители националките победиха с 3:0 (25:12, 25:19, 25:21) Испания и продължават без загубен гейм на шампионата.

Иван Петков заложи на състава от първия мач с Гърция - Гергана Димитрова, Нася Димитрова, Лора Китипова, Христина Вучкова, Емилия Димитрова, Елица Василева и Жана Тодорова.

В първия гейм България беше безапелационна. Националките поведоха с 6:2, стигна се до 16:6, а геймът беше затворен с 25:12 след успешна атака на Емилия Димитрова. В игра за България в гейма се появи Ева Янева, която не беше играла в националния отбор последните четири години.

Както и първата част момичета на Иван Петков стартираха втория гейм с преднина още в началото - 6:3. Стигна се до 14:11, геймът беше затворен след 25:19 и България поведе с 2:0 гейма. Геймът приключи след нова успешна атака на Емилия Димитрова.

В третия гейм България поведе с 8:4, след това се стигна до 14:6. Геймът приключи след успешна атака на Христина Вучкова за 25:21.

Най-резултатна за България стана Емилия Димитрова с 13 точки, а Гергана Димитрова добави 9. За испанките Мария Сегура с 11 стана най-резултатна за испанките.

В класирането в група В лидер е Полша с 9 точки, България е с 6 точки, но с мач по-малко от полякините, а Германия и Чехия са с по 3 точки и поделят третата позиция.

"Лъвиците" са единственият отбор в групата, който е без загубен гейм за момента.

Утре от 19:00ч. отново в зала "Колодрума" е третата среща на момичетата на Иван Петков срещу Германия.