България с категорична победа срещу Чехия в “Колодрума“

• от Валентин Видолов
  • 22:31, 24.08.2021

Женският национален отбор по волейбол записа победа над Чехия с 3:0 (26:24, 25:12, 25:19) в четвъртия си мач на Европейското първенство в Пловдив. Лъвиците записаха третата си победа с 3:0 гейма от началото на шампионата и си гарантираха минимум третото място в крайното класиране в групата.

Иван Петков заложи на стартов състав - Гергана Димитрова, Нася Димитрова, Петя Баракова, Христина Вучкова, Емилия Димитрова, Елица Василева и Жана Тодорова.

Доста драматична беше първата част България дръпна с две точки при 9:7, поведе и с 16:11, но чехкините изравниха при 17:17. Гостенките дори поведоха с 20:18, а след това имаха и геймбол при 24:23. Националките успяха да излязат от ситуацията и след успешна атака на Гергана Димитрова за 26:24 взеха гейма.

Във втората част националките започнаха ударно и поведоха с 9:3. "Лъвиците" не оставиха никакъв шанс на съперника си във втория гейм, поведоха със 17:6 и затвориха гейма с 25:12 след успешна атака на Нася Димитрова.

Третият гейм стартира със 7:4 за "лъвиците", разликата в гейма продължаваше да расте след 15:9, а третата част и мачът бяха затворени след успешна атака на Гергана Димитрова за 25:19.

Най-резултатна за България стана Гергана Димитрова с 14 точки, а Нася Димитрова, Елица Василева и Емилия Димитрова се отчетоха с по 12.

За чехкините най-резултатна стана Габриела Орвосова с 9.

Утре от 20:30ч. е последната среща от груповата фаза за националките срещу Полша, след което ще стане крайното класиране в групата и с кой отбор ще играят момичетата на Иван Петков на осминафиналите.