Камен Козарев изнася астрономическа лекция по случай 4-годишнината на Планетариума в Пловдив
Природонаучният музей и гл. ас. д-р Камен Козарев организират нова астрономическа лекция по случай четвъртата годишнина от откриването на дигиталния 3D Планетариум в Пловдив на 21 ноември от 18.30 ч.
За разлика от оптическите телескопи, радиотелескопите работят не във видимата област, а улавят радиовълни с честота от няколко стотици мегахерца до няколко стотици гигахерца. Те могат да регистрират и най-слабите сигнали в тази област на електромагнитния спектър. Какво означава това за науката? Какво е българското участие в развитието на астрономията? На тези и още въпроси ще получим отговори от безплатната лекция на тема „Радиотелескопите – нов поглед към Вселената“.
Гл. ас. д-р Козарев получава докторска степен по aстрономия от Бостънския университет, след което работи четири години в Центъра по астрофизика "Харвард-Смитсониън". Интересите му се разпростират от наблюдения с космически телескопи на слънчевите високоенергитични частици до алтернативното обучение по приложни науки и популяризирането на науката. Вече осем години Камен Козарев участва като ментор и лектор в програмата "Космически предизвикателства", чиято цел е да срещне младите хора с водещи космически специалисти от цял свят. Камен е и един от създателите на дигиталния 3D планетариум в Природонаучния музей в Пловдив.
Kоментари
Уф, стига вече с този....търговец. Само реклама, кога ще поговори за това, което може?