„Марица“ изнесе открит урок по волейбол на ЦСКА (Фотогалерия)

• от PlovdivTime
  • 16:39, 08.03.2017

„Марица“ (Пловдив) изнесе открит урок по волейбол на гостуващия тим на ЦСКА. Шампионките победиха за час, без дори да се изпотят, с 3:0 (25:20, 25:18, 25:10). Пловдивският тим завърши редовния сезон в женската Национална волейболна лига с 14 победи от 14 мача и само един загубен гейм.

Волейболистките на ЦСКА удържаха на темпото до средата на първия гейм, когато резултатът бе изравнен 13:13. След това до края на мача „Марица“ неизменно водеше в резултата. Сервизите на Силвана Чаушева силно затрудниха червените посрещачки. Нападателките Нася Димитрова и Габриела Цветанова пък не оставиха никакъв шанс на защитата на ЦСКА. Капитанката Радосвета Тенева също порази многократно противниковото поле и отчете десет точки.

С правилните смени в точните моменти старши-треньорът Иван Петков успя да изглади леките неравности в играта на пловдивчанките. Най-добър реализатор на мача стана диагоналът Габриела Цветанова с 15 точки за победителките. Най-резултатна за червените беше техният капитан Силвия Кьосева с 8 точки.

Марица е първенец от редовния сезон с 14 победи, 42 точки и 42:1 гейма и вече очаква полуфиналните плейофи през втората половина на април. Поради отказването на „Бургас 2007“ (Бургас), липсва опонент за пловдивчанките в първия кръг и те ще научат следващия си съперник след четвъртфиналния сблъсък между „Казанлък Волей“ (Казанлък) и „Славия (София)“. В другите четвъртфинали, Раковски ще се изправи срещу „ЙЕБ Шумен 05“ (Шумен), а ЦСКА ще премери сили със съгражданките си от „Левски“.

„Plovdiv Time“ поздравява с Международния празник на жената 8 март страхотния отбор на „Марица“- Ивелина Монова, Марина Ковачева, Кристина Чешляр, Ани Боздева, Габриела Цветанова, Силвана Чаушева, Радосвета Тенева, Виктория Григорова, Жана Тодорова, Йоанна Атанасова, Мария Данева, Симона Димитрова, Дима Ушева, Ива Халачева и Добрина Христоскова.